Filmy online w telewizji

Większość z nas ma w domu laptopa, smartfona lub tablet, na którym ogląda filmy online. Gdzie możemy zobaczyć je w wygodniejszej formule? Oczywiście na ekranie telewizora.

Jak to zrobić?

Aby tak się stało, musimy podłączyć laptop, telefon lub tablet do telewizora. Najczęstszym sposobem jest podłączenie do telewizora za pomocą przewodu. Nowoczesne telewizory i projektory są wyposażone w port HDMI, który łączy transmisję wysokiej jakości obrazu i dźwięku cyfrowego. Jeśli telewizor, monitor lub projektor nie ma HDMI, ale ma VGA lub RCA, to wtedy możesz bezpiecznie używać adapterów od HDMI do VGA i od HDMI do RCA.

Zwykły kabel nie wystarczy, potrzebujesz adaptera z telefonu na HDMI. W przypadku różnych telefonów interfejs ten jest implementowany na różne sposoby, więc spójrz na swój konkretny model w podręczniku użytkownika lub w Internecie, aby znaleźć odpowiedni adapter.

Możesz też przesłać obraz za pomocą pamięci przenośnej. Jest to najstarszy i najbardziej niezawodny sposób, niestety ma też swoje wady. Po pierwsze, zarówno telefon, jak i telewizor muszą obsługiwać dyski flash USB. Jeśli wszystko jest jasne z telewizorem, a następnie z telefonem, ponownie będziesz potrzebować odpowiednich adapterów (jak w przypadku wyjścia HDMI, dla każdej konkretnej marki lub nawet modelu – własnego). Niezbędne pliki należy skopiować z telefonu na dysk flash USB, a następnie podłączyć do telewizora. Lub, jeśli nie ma kabla OTG, skopiuj go najpierw do komputera, a następnie przenieś na dysk flash USB, który z kolei łączy się z telewizorem. Jednocześnie telewizor musi koniecznie obsługiwać pliki formatu, który jest na pendrive. Trzecie ograniczenie, polega na tym, że tylko pliki multimedialne, czyli zdjęcia, wideo i muzyka, mogą dostać się na duży ekran. Przesyłanie strumieniowe (transmisja) pulpitu gadżetu mobilnego, a także ulubionej zabawki lub programu, niestety, nie będzie działać…

Smart TV z wykazem procedur

Najprostszym okresem, który umożliwił oglądanie filmów online , jest Smart TV. Inteligentne odblaskowe części nieodłączne części życia. Termin marketingowy Smart-TV może się zmienić pod względem kompletności funkcji, które mają na myśli producenta. Dla niektórych Smart to po prostu możliwość usunięcia dysku flash, a dla innych jest to kompletny system operacyjny, jak na komputerze, tylko na atrakcyjności.

Tak czy inaczej, jesteśmy zainteresowani specyficzną funkcją naszej „plazmy” – obsługą protokołu Miracast. Bądź ostrożny, każdy producent stara się nazwać tę funkcję na swój sposób, przeczytaj treść instrukcji. Pamiętaj też, że ten protokół jest obsługiwany tylko przez urządzenia mobilne z systemem Android, począwszy od wersji 4.1.2 i komputery z systemem Windows 8 i nowszym. Istnieje również obsługa rzadkiego systemu operacyjnego Windows Phone dla urządzeń mobilnych, począwszy od wersji 8.

Jeśli, zgodnie z instrukcją obsługi ekranu, ma on funkcję transmisji bezprzewodowej, wówczas możemy go bezpiecznie aktywować za pomocą pilota w menu telewizora, a następnie przejść do ustawień telefonu lub tabletu i poszukać czegoś takiego jak „ekran bezprzewodowy” lub „Wi -Fi Display ”. Producenci często ukrywają tę funkcję w głębi menu. Jednak jeśli masz wersję Androida 4.1.2 i nowszą, możesz użyć specjalnych aplikacji, które „pobierają” menu ekranu bezprzewodowego z wnętrza systemu operacyjnego. Na urządzeniach z systemem Windows w ustawieniach w sekcji „projekcja” pojawi się również „ekran bezprzewodowy”:

DLNA

Grzechem jest nie wspomnieć o najstarszym protokole sieciowym do danych multimedialnych na urządzenia inteligentne. Funkcjonalność jest porównywalna z „dyskiem flash”, działa tylko w sieci. Jednak nie zawsze. I nie we wszystkich przypadkach. Nie ze zrozumieniem. Jest ulepszany przez niektóre programy i odnowacze multimedialne